Stresi jep lajmin e trishtë ai humi njeriun me te shtrenjt

admin

Reperi shqiptar Stresi ditën e sotme ka humbur një prej personave të tij më të shtrenjtë, gjyshin.Përmes një postimi në rrjetet sociale me zemrën e “këputur” dhe në hidhërim të thellë ai ka bërë me dije për fansat lajmin e trishtë.Krah fotos së gjyshit të tij të ndjerë, Stresi e […]

BE-ja rekomandon përdorimin e pilulës së Merck kundër COVID-19

admin

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha se pilula duhet të merret dy herë në ditë për pesë ditë, por ka këshilluar kundër përdorimit të këtij ilaçi te gratë shtatzëna apo të grave që planifikojnë të bëjnë fëmijë. “EMA lëshon këtë këshillë për të mbështetur autoritetet kombëtare që mund të vendosin […]