Ngjarje rend! Shikoni se cfar i benj kesaj 12 vjecare

admin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qendër të Liverpool, ku  një vajë 12-vjeçare është vrarë me thikë nga bashkëmoshatarët e saj.Mediat bëjnë të ditur se e mitura Ava White, u godit për vdekje me thikë në qendër të qytetit, dhe dyshimet kryesore janë se autorët e këtij krimi janë […]

Ish-ministri ndërmerr hapin e radhës

admin

15 ditë pasi Gjykata e Lartë zbardhi vendimin, dosja në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri si dhe ish-zyrtarit të lartë të policisë Jaeld Çela është regjistruar në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar. “Çeshtja ne ngarkim te te pandehurve S.T. dhe J.Ç., eshte derguar nga Gjykata […]

Rudina Hajdari në krye të PD-së!Paralàjmëron….

admin

Shqetēsım pēr Hajdarın, ēshtē rıkthımı ı Partısē Demokratıke nē pushtet, pērtej ınteresave tē kryetarēve tē saj. Ajo tha se Basha dhe Berısha duhet tē largohen pēr t’ı hapur rrugē bashkımıt tē partısē me potencıalet e saj dhe me tē rınjtē. Nga Nju Jorku ı SHBA, ısh-deputetja e PD-sē Rudına Hajdarı, […]

Akti i Fatos Nanos do të ndyshojë rrënjësisht politikën shqiptare: “Historia shkruhet siç them dhe veproj unë, në të kundërtën …”

admin

Partia Socialiste dhe Partia demokratike e kanë qeverisur vendin 30 vitet e fundit. Zhvillimet politike brenda këtyre partive kanë qenë përcaktuese të nivelit të demokracisë në Shqipëri. Në historinë e këtyre tri dekadave do të shohim trashëgiminë nga e shkuara komu.niste dhe përpjekjet e dështuara për votën e lirë brenda […]