Next Post

Tërmet në Greqi Zbulohet epiqendra dhe forca goditjes

Mëngjesin e kësaj të hëne Kreta është tronditur nga një tërmet 5.8 ballë i shkallës rihter.Mediat vendase bëjnë me dije se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 09:17 të mëngjesit të sotëm, 22 km në veriperëndim të Arvit dhe 78 km në jug të Heraklion.Nga ana e tij, Instituti Euro-Mesdhetar vlerëson […]