V’iktima në Elbasan anëtar i PS? Rama i jep fund dilemës dhe tregon si qëndron e vërteta

admin

Kryeminstri Edi Rama është shprehur se Pjerin Xhuvani nuk ka qenë anëtar i PS-së apo drejtues i një organizate të socialiste. Ai shtoi se dikur ai ka qenë krenaria e Ilir Metës.

“A ia vlen të them që ka qenë ish- kryetar i LSI-së në Elbasan. Ia vlen të them që ka qenë krenaria e Ilir Metës në Elbasan, a nuk është pak si shumë për atë familje, ia vlen që unë të them që nuk është anëtar i PS-së dhe drejtues i asnjë organizate të PS”, tha Rama.

Komento

Next Post

Sondazhi përfundimitar i IPSOS/ Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 prillit, ndarja mes PS-PD-LSI

Nga të dhënat rezulton se PS konfirmohet forca e parë në rang kombëtar me 48.1%. Sipas sondazhit, PS e vetme merr më shumë vota se opozita, pasi aleanca PD-AN renditet e dyta me 43.6%. Rezultati zhgënjyes i mbetet LSI që, sipas sondazhit, arrin të fitojë vetëm 3.6%. Asnjë nga partitë […]