Tërmet i fortë në Greqi, ja ku ishte epiqendra

admin

Një tërmet me magnitudë 4.6 rihter tronditi pasditen e kësaj të marte rajonin midis Elassona, Trikala dhe Larisa në Greqi.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 06:56 të pasdites së sotme teksa epiqendra e saj ishte 14 km në jugperëndim të Elassonas.Mediat greke shkruajnë se thellësia ishte 14.7 km. Nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

Komento

Next Post

Edi