Shi dhe shterngata shiu ja si pritet moti sot ne dark

admin

Duke filluar nga dita e sotme ne dark pritet të kemi ndryshim të kushteve meteorologjike.Depërtimi i masave ajrore të paqëndrueshme do të sjellë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime, këto më të përqëndruara në jug të vendit.

Sinoptikanët e Shërbimit Meterorologjik Ushtarak bëjnë me dije se reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët që në orët e para të mëgjesit në veriperëndim e gradualisht do të shtrihen edhe në pjesën tjetër të territorit.Në mesditë reshjet do te fitojnë intensitet deri mesatar në veri dhe qender ndërsa në jug do kete reshje me intensitet të ulët.

Next Post

Edi