Rama po kërkon ta heq nga Presidenca, Meta reagon: As që nuk u shkoj fare e kanë humbur mundësinë ata…

admin

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të mos marrë pjesë në seancën e radhës të Ko misionit të Posacëm Hetimor për shkarkimin e tij.Në përgjigjen e Presidencës, thuhet se Meta nuk do të bëhet palë me askënd në shkelje të kushtetutës dhe nuk mund të diskutojë një strukturë që nuk ka legjitimitet. Komisioni Hetimor, i drejtuar nga Alket Hyseni kërkonte praninë Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në seancën dëgjimore në datën 24.5.2021, ora 12:00.

Komento

Next Post

“Do të jetë gati në vjeshtë”/ Kryeministri Rama jep lajmin fantastik

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashkiaku, Erion Veliaj inspektoi punimet për rindërtimin në lagjen e re në Ndroq.Sipas Ramës dhe Veliajt lagjja e re do të jetë gati në fund të gushtit dhe rreth 350 banorë do të mblidhen ne lagjen qendrore. ‘Lagja e re në Ndroq, do të […]