Pasi u shpall non grata nga Amerika, bëhet edhe një paralajmërim i fortë për Berishën: Duhet të mbaj përgjegjësi edhe për….

admin

Ish-presidenti Bujar Nishani ka qenë mbrëmjen djeshme i ftuar në “Spotlight”. Sipas tij, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka ndërtuar karrierën politike mbi bazën e hileve dhe int rigave.
Ai ka deklaruar se ish-kryeministri Sali Berisha ka përgjegjësi morale që e ka mbështetur Bashën.Është e vërtetë që Basha ka patur mbështetje nga z.Berisha për Lulzim Bashën.Është ‘ashiqare’ i themi ne

shqiptarët. S’e mohoj dot këtë. A ka bërë mirë, a ka bërë keq, nuk e di, historia do ta tregojë. Sot që po flasim, pas 8 viteve opozitë, z.Basha është një dësh tim. Z.Berisha ka përgjegjësitë e veta morale që e ka mbështetur z.Basha”, është shprehur ai.
Nishani ka shtuar se aktualisht Berisha është i mërzitur me stanjacionin ku është tashmë Partia Demokratike, si dhe me Bashën.Sepse ai është kryetari i partisë dhe ai po e mban të bllokuar, po e mban këtë lloj pengu”, ka thënë ai, referuar garës në PD, ku më 13 qershor pritet të zgjidhet kryetari i ardhshëm i Partisë Demokratike.

Next Post

“Në shtator do të kemi arrestime” tregon Gazetarja e njohur dosjet qe ka SPAK

Gazetarja e njohur Anduena Llabani E ftuar në MCN tha se në shtator pritet që të shohim arrestime për emra konkretë, ndërsa shtoi se dhe prokurorë të SPAK do të vihen nën akuzë.Paralajmërimi është për politikanë, ish ministra, ministra, gjyqtarë, prokurorë, madje dhe gazetarë në listën e SPAK. Që në […]