Nuk ju shkon në mendje se sa vjec është Ardit Gjebrea

admin

Ardit Gjebrea është një këngëtar, kantautor, producent, prezantues shqiptar nga Shqipëria. Ka lindur më 7 qershor 1963. Ai është udhëheqës i spektaklit të mirënjohur muzikor në Shqipëri, Kënga Magjike.

Për herë të parë Ardit Gjebrea këndon në skenë në moshën 5 vje çare. Më pas vijon të këndojë në Festivalet e femijevee ku nga ato vite ai kujtohet për këngët “I ëmbël zëri i gjyshes” “Kur këndoj për ty moj nënë” etj.

Komento

Next Post

Frrok Çupi kërkon mbrojtje nga shteti: Ndihem i pasigurt për jetën dhe familjen, s’jam në gjendje të mbrohem nga njerëzit e Metës…

Frrok Çupi, ka paraqitur në Komisionin Hetimor Parlamentar, një kërkesë në lidhje me akuzën e Presidentit.Çupi kërkon nga Komisioni që ‘Presidenti i Republikës të paraqesë prova mbi veprimtarinë time që sipas tij është “agjenturore në shërbim të Serbisë”. Por nëse nuk paraqet prova- shkruan gazetari, – atëherë ‘kërkesa ime të […]