Nëse pini kafen në mëngjes me këta përbërës, një mrekulli do të ndodhë në trupin tuaj

admin

Nëse pirja e kafesë në mëngjes është një ritual pa të cilin nuk mund të imagjinoni fillimin e një dite, atëherë kjo recetë është e përkryer për ju. Tani e tutje, kafeja juaj do të jetë më e shijshme, por përparësia tjetër është se do të hum’ bisni peshë shumë shpejt.

Shtesatt që do të vendosni në kafe përshpejtojnë metabolizmin dhe do të bëjnë kafen më të shijshme, filxhan vaj kokosi, ½ filxhanit mjaltë, 1 lugë gjelle kanellë, 1 lugë gjelle-kakao.

Kombinoni të gjithë përbërësit dhe përzieni derisa gjithçka të jetë e barabartë.Hidheni në një vazo të pastër qelqi me kapak. Nesër në mëngjes, kur jeni duke gatuar filxhanin tuaj të preferuar të kafesë, shtoni një ose dy lugë gjelle të përzierjes ndërsa kafeja është akoma e ngrohtë.Përzieni mirë dhe pijeni kafenë.

Kjo përzierje është super e shëndetshme dhe në mënyrë fantastike do të forcojë meta’bolizmin tuaj, dhe kështu do t’ju ndihmojee të largoni kilogramee të tepërt,ditorja.

Komento

Next Post

Më në fund Ministrja Manastirliu jep lajmin e mirë për të githë ne, shumë shpejt do…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë pak më parë një lajm të mirë për lezhjanët. Në një status në rrjetin social, Manastirliu ka njoftuar se materniteti i ri i Lezhës do të jetë së shpejti model i shtëpive të Lindjeve në vend. Me infrastrukturë moderne e shërbime të reja, […]