Nëna e Mateos denoncon të afërmen: Deklarata e saj e njëjtë me autorin

admin

Mësohet se familjarët e 8-vjeçarit i janë drejtuar mbrëmjen e djeshme policisë së Fierit, ku kanë denoncuar një grua, e afërme e familjes e cila mund të ketë dijeni mbi ngjarjen.Ata kanë dalë në këtë përfundim duke u bazuar në sjelljet e saj gjatë këtyre ditëve.

Mësohet se disa deklarata të dhëna nga autori i ngjarjes, Klodian Calamani, përpara se të zbulohej trupi i pajetë i 8-vjeçarit, janë të njëjta me ato të gruas, e cila sipas burimeve për mediat, është më e madhe në moshë dhe banon pranë shtëpisë së Mateos dhe asaj të autorit të ngjarjes.Po të njëjtat burime bëjnë me dije se ka qenë pikërisht i njëjti person ai që i ka thanë familjarëve të Mateos se një makinë kishte kaluar në rrugën pranë shtëpisë e ndoshta mund të kishte lidhje me humbjen e Mateos, e njëjta deklaratë dhënë nga autori.

Next Post

Edi