“Në shtator do të kemi arrestime” tregon Gazetarja e njohur dosjet qe ka SPAK

admin

Gazetarja e njohur Anduena Llabani E ftuar në MCN tha se në shtator pritet që të shohim arrestime për emra konkretë, ndërsa shtoi se dhe prokurorë të SPAK do të vihen nën akuzë.Paralajmërimi është për politikanë,

ish ministra, ministra, gjyqtarë, prokurorë, madje dhe gazetarë në listën e SPAK. Që në ngritje të SPAK janë vënë në përgjim të gjithë këta dhe ajo që është më e rëndësishme është krimi institucional, fondet publike.Nuk kemi hasur më parë kryebashkiak të arrestuar. Në shtator do të shohim arrestime për emra konkretë, pse jo dhe prokurorë të SPAK që do të vihen në akuzë.

Next Post

A ju kujtohet Elsa e “Pallati 176”? Ja si duket sot dhe ç’bëhet me të

Eva është një emër i madh dhe kontributi i saj në kinematografinë shqiptare nuk është i pakët sidomos në vitet ’80 Eva Alikaj lindi në Tiranë më 25 prill 1961. Kur ishte vetëm 21 vjeç, fitoi Kupën si Aktorja më e mirë e Festivalit V të Filmit Artistik Shqiptar, me […]