Monika Kryemadhi i bën ”puçin” edhe Metës dhe Berishës

admin

Pas debatit në Kuvendin e Shqipërisë mes opozitës dhe maxhorancëës për Komisionet Parlamentare, ka reaguar zyrtarisht LSI më në krye Monika Kryemadhin bën me dije se nuk është njoftuar për të marrë pjesë në Komisionet Parlamentare.Në këtë mënyrë, LSI konfirmon dhe pranon kërkesën e Ballës, gjë e cila solli

përplasje në Kuvend dhe largimin e opozitës. LSI-ja pretendon se Shërbimi i Seancave në Kuvendin e Shqipërisë nuk ka lajmëruar asnjë nga deputetët e LSI, në mënyrë që të bëjnë propozimet e tyre në lidhje me pjesëmarrjen në komisionet parlamentare. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla pranoi kërkesën e LSI dhe për këtë arsye miratimi i përbërjes së komisioneve parlamentare u shty për në seancën tjetër.

Next Post

Një tjetër goditje për kryedemokratin! Aleati ‘braktis’ Lulzim Bashën

Situata e fundit politike në vend, me këtë edhe përjashtimi i Sali Berishës nga grupimi parlamentar i PD, për njërin nga ish-aleatët e PD, kryetarin e PDK, Nard Ndoka, është shkëputje nga realiteti nga ana e Bashës.Ndoka, tha se partia e tij do të distancohet nga Lulzim Basha. “Partia jone […]