Mesazh i fortë në prag të zgjedhjeve, Meta përkujton 26 marsin e vitit 1990…

admin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një mesazh të fortë ditën e sotme, kur shënohen 31 vite nga protesta e parë anti-komuniste në vendin tonë.

Duke risjellë parullat “Poshtë Diktatura “, “Liri-Demokraci”, Presidenti i bën thirrje të rinjve

që sot përballen me të keqen që ka marrë peng të ardhmen e vendit, duke i rikujtuar atyre se protesta është zemra e demokracisë.

Protesta është zemra e demokracisë për ata që nesër nuk duan të zgjohen në diktaturë!” deklaroi Meta.

Komento

Next Post

Balta me të cilën duan të bëjnë pis Robert Ndrenikën dhe modeli i Neritan Liçajt, që duan të na imponojnë

Kollosi i skenës shqiptare Robert Ndrenika, është vënë nën një sulm të shëmtuar nga mediat e PD dhe LSI, pse u shfaq në spotin e parë të fushatës së Partisë Socialiste. Kuptohet, prania e tij në spotin e PS-së është një goditje e fortë për opozitën, ndaj dhe balta që […]