Kujdes Nëse Keni Ftoht E Nga Duart Dhe Këmbët! Ja Cfarë Duhet Të Hani..!

admin

Ja cfarë duhet të hani nëse keni ftoht e nga duart dhe këmbët!Nuk është diçka e pazakontë të vuash nga duart dhe këmbët e ftohta, apo edhe nga dhimbjet e muskujve. Megjithatë kjo mund të lidhet edhe me qarkullimin e dobët të gjakut. Kjo mund të jetë edhe një shenjë që ju nuk jeni duke u ushqyer ashtu siç duhet.

Kjo simptomë në dukje e padëmshme mund të çojë në probleme të rënda shëndetësore më vonë, duke ndikuar në të gjithë trupin duke përfshirë trurin, zemrën, mëlçinë, veshkat dhe gjymtyrët. Nëse keni dhimbje muskujsh, këmbësh dhe duar e këmbë të ftohta, filloni të konsumoni rregullisht këto ushqime.– Vajrat esencialë;– Kanellë;– Shafran Indie;Secila prej tyre ka një sërë vlerash të mëdha shëndetësore, duke iu ardhur në ndihmë për dhimbjet e muskujve dhe duke stimuluar qarkullimin e gja’kut.

Next Post

Shume njerez nuk e dijnë që janë të prekur nga Diabeti, derisa trupi i tyre jep keto shenja

Shume njerez nuk e dijnë që janë të prekur nga Diabeti, derisa trupi i tyre jep keto shenjaStudimet e reja kanë treguar se 25% e njerëzve të prekur nga diabeti i tipit 2 nuk janë në dijeni se vuajnë nga kjo sëmundje. Urinim i shpeshtë: Njerëzit e prekur nga diabeti […]