Komiteti i Ekspertëve ndryshon masat anticovid

admin

Komiteti Teknik  i Ekspertëve ka vendosur masa të reja anticovid në vend, duke zgjatur fashën orare deri në orën 22:00 të mbrëmjes.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Komiteti Teknik i Ekspertëve, kanë bërë të ditur vendimet e fundit, të lehtësimit të disa masave në vend.

Nisur nga situata epidemiologjike dhe ecuria e procesit të vaksinimit antiCOVID, Manastirliu deklaroi masat e reja që fillojnë nga dita e hënë, datë 12 Prill.

Komento

Next Post

Nuk Ka Ngelur Askush Tek LSI-Ja/ E FUNDIT: Ish-Drejtuesi I Metës I Bashkohet PS

Partisë Socialiste në qarkun e Beratit, i bashkohet edhe ish-kryetari i Bashkisë së Kuçovës, Selfo Kapllani. Ish-Drejtues i LSI-së ka braktisur Ilir Metën dhe është angazhuar për fitoren e socialistëve në zgjedhjet e 25 prillit. “Do të jap kontributin e tim për arritur objektivin për 5 mandate në qarkun e Beratit. […]