“Jo vetëm femra dhunohet sot”, Jasmina ka dy fjalë për dramën Hysen-Alvisa

Vanesa Como


Alvisa dhe Hysen janë për momentin në qendër të gjithë mediave rozë dhe reagimet nuk kanë munguar nga njerzit e thjeshtë me komentet e tyre, por sidomos kanë marrë vëmendjen dhe reagimet e ish-konkurrentëve rreth situatës.Jasmina e shtroi këtë çështje gjerë e gjatë në rrjetin social Instagram dhe ajo që të bën përshtypje është perspektiva ndryshe që solli rreth ngjarjes, pasi ndryshe nga shumica e opinionit publik ajo NUK e mbështet Alvisën.


Vura re që Alvisa i largohej çdo pyetjeje duke e deformuar thelbin e gjësë.

Pashë që kishte shumë mashtrime të cilat as ata vet nuk po i vinin dot në rend.

Ai e do dhe e kam besuar në çdo fjalë që ka thënë, më vjen shumë keq që situata mori këto lloj ngjyrimesh.

Gjatë lidhjes me të vërtetë mund të kenë pasur konfrontimet e tyre dhe jo çdo gjë ka shkuar vaj, po ç’na intereson ne se ç’ka bërë Hyseni me Alvisën kur kanë qenë të lidhur?

Është e tmerrshme ajo që mund të ketë kaluar vuajtje dhe çdo gjë që rreshtoi në fund por ç’lidhje kishte si është sjellë Hyseni me Alvisën para 6 muajsh kur thelbi ishte që ajo vazhdonte mbante kontakt të vazhdueshëm dhe 

frekuentohej me të?, ka shkruar ajo.

Jasmina gjtihashtu vazhdoi mendimin e saj:

Nëse do ngriheshim për kauzën ndaj dhunës së një femre Alvisa të kishte folur që në momentin e parë që ai është kthyer në jetën e saj nëse ndihej e kërcënuar. Ja nëse Hyseni nuk dilte kurrë të konfrontohej ajo ç’do bënte nëse do zgjidhte Bashkimin jashtë? Do i thoshte Bushit po e mbaj për publikun.

Next Post

Dalin detaje te reja nga vrasja e biznesmenit te njohur ne vendin ton Do digjte makina për...

Në dëshminë në Polici djali i vik timës Ruzhdi Hoxha, E.Hoxha, ka deklaruar se babai i tij bashkë me një person tjetër kishin marrë përsipër që të digjnin makinat e kompanisë “Salillari” dhe do të përfitonin 200 mijë euro. Por se kush ishte porositësi nuk ka të dhëna. Djali ka […]