Ja kur vjen pranvera e vërtetë, meterologia tregon kur vjen ndryshimi i motit

admin

Meterologia Adiola Bani, ka zbuluar se kur do të futemi ‘zyrtarisht’ në pranverë,

duke qenë se këto ditë na ka shoqërar një mot me temperatura të ulëta dhe reshje shiu dëbore.

Sipas saj reshjet e shiut dhe të borës, do të ndërpriten pasditen e nesërme, për ti lënë vendin kthjellimeve, ndërkohë që tempeaturat do të kenë një rritje të ndjeshme duke nisur nga dita e enjte.

Komento

Next Post

Shefi i urgjences Kombëtare ben kerkesen/ Shqiptar kudo që ndodheni jeta është..

Në një postim në rrjetetsociale, shefi i urgjencees Kombëtare, Skënder Brataj i bën një apel qytetarëve shqiptarë pas rritjes së ndjeshme të rasteve me ko vi d, që të respektojnë të gjitha rregullat. Shqiptar kudo ndodhesh, Jeta është e shtreenjtë, jeta është e pa kthyeshme, jeta jote është e lidhur […]