Ish-ambasadori amerikan alarmon shqiptarët: E ardhmja juaj është e…

admin

Gjatë një bisede në emisionin ‘Wake Up’ , mëngjesin e sotëm Arvizu ka rrëfyer përshtypjet, se si e ka gjetur Tiranën dhe Shqipërinë katër vjet pas përfundoi mandatin e tij, për t’i lënë vendin ish-ambasadorit Donald Lu. Duke u

ndalur në plagën e rëndë të emigrimit të qindra mijë shqiptarëve veçanërisht gjatë viteve të fundit, ai e komentoi këtë si një situatë të trishtë, e cila vjen më së shumti si pasojë e korrupsionit qeveritar.‘Ky është një problem i madh. Kur isha këtu impresionohesha nga të rinjtë shqiptarë, gjimnazistët dhe kur takon njerëz me energji dhe inteligjencë, e ardhja është më e mirë.

Next Post

Rudina Hajdari në krye të PD-së!Paralàjmëron….

Shqetēsım pēr Hajdarın, ēshtē rıkthımı ı Partısē Demokratıke nē pushtet, pērtej ınteresave tē kryetarēve tē saj. Ajo tha se Basha dhe Berısha duhet tē largohen pēr t’ı hapur rrugē bashkımıt tē partısē me potencıalet e saj dhe me tē rınjtē. Nga Nju Jorku ı SHBA, ısh-deputetja e PD-sē Rudına Hajdarı, […]