Basha fton gazetarët në selinë e PD-së, u tregon dëmet nga protesta

admin

Mbështetësit e ish-liderit demokrat Sali Berisha përdorën leva, çekiçë, gurë dhe sende të tjera për të thyer dyert dhe xhamat e selisë blu. Më pas, ata hynë brenda, duke shkaktuar një

rrëmujë të vërtetë, siç tregojnë pamjet e dërguara nga gazetarja Elda Menga.Kryedemokrati i ftoi gazetarët për të dhënë një deklaratë për mediet, por në fillim u tregoi gjendjet e zyrës së tij. Protestuesit nuk kanë kursyer as dokumente apo pajisje elektronike.

Next Post

Edi