Amerika “Trondit” Serbinë Me Këtë Super Lajm Për Shqiptarët!

admin

Lulzim Basha ne takimin e radhes diten e sotme eshte ndalur ne Lezhe. Kryetari i partise demokratike e ka nisur takim me fjaline : ” Te dalim me te bashkuar nga zgjedhjet e 13 qershorit”.Basha ka theksuar se beteja jone e vetme eshte me Ramen dhe qeverine e tij, por ata po bejne te pamunduren qe te na percajne brenda partise tone. U bej thirrje anetareve te grupit tim qe te mos bien pre e lojerave te Rames. Ai gjithashtu po fut njerez qe te krijojne percarje dhe te fusin urrejtjen brenda partise tone.

Menjehere pas zgjedhjeve te 13 qershorit, te bashkohemi dhe te behemi me te forte dhe me te denje per te vazhduar betejen tone opozitare edhe me te forte. Mencuria politike e demokrateve nuk mundet dhe nuk duhet te lejoje qe per asnje moment te behemi pjese e lojerave te qeverise, e cila nuk po asgje tjeter vecse te merret me punet tona ashtu sic beri dhe gjate fushates elektorale duke mos shpalosur asnje program per qytetaret e ketij vendi. Shqiptaret meritojne vepra dhe jo fjale boshe qe i merr era. Partia demokratike shpalosi vlera ne program, nxori personalitete me vlera dhe doli nje parti me vlera gjithashtu. Kjo eshte pra Partia Demokratike.

Komento

Next Post

Pacienti nuk përmbahet kur sheh Ramën

Kryeministri Edi Rama ishte në spitalin e Fierit i cili tashmë ka nisur të ofrojë shërbim për qytetarët. I shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë , Rama takoi nga afër personelin mjekësor, një pjesë e të cilëve siç është bërë e ditur që më herët janë turq.Ndërkohë me entuziazëm e kanë […]