Shefi urgjences Skender Brataj jep lajmin e mir per shqiptaret

admin

Tani mjekett shqiptare tashme kane vene re se ne kete kohe eshte ulur agresiviteti i vi/rusit dhe ne qarkulliim jane 7 mutu/acione te tij.“Mbi 80% e rasteve paraqiten me temperatturë 37.5-38. Kohëzgjatja është dy deri tre ditë ose maksimumi pesë ditë. Madje ai tregoi se ka edh renie te infe/ksionit […]

E Fundit !! Temperaturat ekstreme ne greqi izolonj qytetaret

admin

Moti i ftohtë ka përfshirë në dy ditët e fundit edhe Greqinë duke bërë që temperaturat prej rreth 21 gradësh ce’lcius të së premtes të bien nën zero të hënën dhe duke sjellë reshje bore në Athinë. Autoritetet i kanë bërë apel publikut të kufizojë lëvizjet jashtë, me përjashtim të […]

Lë pa fjalë meterologia !! Ja cfar thot per motin

admin

Reshjet gjatë fillimit të këtij viti kanë qenë mjaft intensive duke shkaktuar përmb/ ytje në një pjesë të madhe të vendit, sidomos në Ultësirën Perëndimore.Meteorologia Lajda Porja nga Meteoalb theksoi se jemi duke përjetuar një situatë të paz akontë sa i përket intensitetit të reshjeve. Ndër të tjera, ajo tha: […]