Shokon 17-vjeçarja në Durrës, shkova me deshire nuk me…

admin

Dalin detaje të reja në lidhje me gjetjen e 17-vjeçares në Durrës, e cila kërkohej nga familja prej një muaji.Policia informoi sot se e mitura u gjet në banesën e një 24-vjeçari, në zonën e plazhit në Durrës.“News 24” ndërkohë raporton se në dëshminë e saj vajza ka thënë se […]

Stresi jep lajmin e trishtë ai humi njeriun me te shtrenjt

admin

Reperi shqiptar Stresi ditën e sotme ka humbur një prej personave të tij më të shtrenjtë, gjyshin.Përmes një postimi në rrjetet sociale me zemrën e “këputur” dhe në hidhërim të thellë ai ka bërë me dije për fansat lajmin e trishtë.Krah fotos së gjyshit të tij të ndjerë, Stresi e […]

BE-ja rekomandon përdorimin e pilulës së Merck kundër COVID-19

admin

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha se pilula duhet të merret dy herë në ditë për pesë ditë, por ka këshilluar kundër përdorimit të këtij ilaçi te gratë shtatzëna apo të grave që planifikojnë të bëjnë fëmijë. “EMA lëshon këtë këshillë për të mbështetur autoritetet kombëtare që mund të vendosin […]

Ndahet Nga Jeta Në Moshën 37-Vjeçare Aktori Shqiptar

admin

Një lajm tejet i trishtë për artin shqiptar. Ka ndërruar jetë para kohe në moshën 37-vjeçare aktori Hajrullah Ramizi.Lajmin e trishtë e ka bërë të ditur Teatri shqiptar në Shkup, ku ai ishte i angazhuar.“Me pikëllim të thellë ndajmë me ju lajmin e zi për ndarjen e hershme nga jeta […]