Rakacolli tregon çfarë do vendosë Komiteti pas 25 marsit

admin

Rakacolli shpjegon nëse do të lejohen grumbullimet në kuadër të fushatës, nëse situata epidemiologjike do të paraqitet e ngjashme me aktualen. “Në rast se situata epidemiologjike është kjo që është sot, indikatorët tregojnë që nuk duhet në asnjë mënyrë që të zgjerohet numri i personave që  marrin pjesë në një […]

Ilir Meta Shfaqet I Dehur !!Raki Dhe Verë…

admin

Ditën e sotme është publikuar një video e presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit ndodhet në lokal me disa persona të tjerë dhe festojnë së bashku. Lokali ku ndodhet Meta është te Rruga “Fortuzi” në Tiranë, ndërsa kreu i shtetit shfaqet i dehur me gotë vere në dorë, i […]

Lajm I Fundit: Rama Jep Njoftimin E Shumëpritur Për Shqiptarët…

admin

Edi Rama ditën e sotme ka konfirmuar lajmin e bukur dhe të shumëpritur për shqiptarët. Kryeministri njofton se në vendin tonë për herë të parë mbërrin vaksina Ruse “Sputnik V”. “Në aeroportin “Nënë Tereza” – Mbërrijnë 10.000 vaksina Sputnik, dhuratë nga Princi i Emirateve të Bashkuara Arabe. Së shpejti vijnë […]

Vendi përfshihet nga dëbora/ Pritet dimri dhe në..

admin

Vendi përfshihet nga dëbora/ Pritet dimri dhe në..Do të rikthehen sërish reshjet e dëborës në vend. Temperaturat janë u lur dhe është përfshirë nga dëbora. Deri më tani nuk ka pr obleme në qarkullimin e makinave në rrugë, megjithatë shoferët duhet të tregojnë k ujdes dhe të ulin shpejtësinë për […]

E Fundit !! Ja vendet qe sdo lejoheni te udhetoni nga qershori nese skeni marre vak’sinen

admin

Komisioni Evropian pro-pozoi certifikatën digjitale të gjelbër për të lehtësuar lëvizjen e sigurt brenda BE-së, gjatë pan’demisë.“Me certifikatën e vak/sinimit, ne synojmë të ndihmojmë shtetet anëtare të kthehen në lëvizshmërinë e sigurt dhe të koordinuar. Certifikataa duhet të jetë në dispoozicion nga qershori në format digjital ose letër dhe ligjërisht […]

Ky është vendimi përfundimtar për shkollat, Javën që vjen do…

admin

Në takimin e Komitetit për Koordinimin dhe Vlerësimin e situatës me pan’demine nuk është marrë ndonjë vendim për të dërguar nxënësit në pushim, duke mbetur në fuqi vijimi i mësimit. Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj ka propozuar që të ketë një javë pushim për të gjithë procesin mësimor. Ai tha […]