Ja se cfar ka then Rama diten e sotme per oren policore

admin

Rama ka theksuar se nëse nuk do të respektohen masat që janë vënë dhe numrat e situata përkeqësohet ndjeshëm, atëherë do të ngushtohet ora policore dhe do të rriten kufizimet.Po ashtu Kryeministri komentoi edhe rastin e Greqisë. Sipas tij, Greqia si vend i BE e ka disi më të lehtë […]

Ja vendimi qe ka mare ministrja e arsimit evis kushi

admin

Ministrja e Arsimit Evis Kushi dha nje informacion lidhur me mënyrën e zhvillimit të mësimit online që do të hyjë në fuqi nga dita e nesërme. Ministrja thekson se mësuesit dhe nxënësit kanë tre alternative në ndihmë të procesit mësimor.Dje morëm një tjetër vendim të rëndësishëm për shkak të përkeqësimit […]

Ja cfar thot rama per mbylljen e vendit

admin

Prej pak ditësh duke parë trendin e lartë të rasteve pozitive me covid në vend, edhe masat u ashpërsuan. Kryeministri Edi Rama nga Rinasi i pyetur se nëse ashpërsimi i masave akoma më shume , apo vendosja e një karantine lidhet me ditën e zgjedhjeve tha se se kjo nuk […]