Plas keq në politikën shqiptare, kërcasin p.rangat

admin

Analisti i njohur Frrok Çupi ka lëshuar “b.ombën’ në emisionin Breaking në Top News, duke deklaruar se Sali Berisha do a.rrestohet nga prokuroria e posaçme, SPAK përpara mbajtjes së Kuvendit të shpallur prej tij më 11 dhjetor. “Mendoj se nga data 8 dhjetor Sali Berisha do jetë në b.urg, i […]

Burri masakron bashkëshorten, vetëdorëzohet në polici

admin

Një ngjarje tragjike ka ndodhur, Një 49-vjeçar me origjinë armene, me banim në Selanik ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e kaluar, shkruajnë mediat e vendit helen. Sakaq, pas vrasjes, burri ka shkuar vetëm në polici dhe ka treguar se ka kryer krimin.

Donaldi harron Boren ja se cfar ndodh brenda shtepis se big brother

admin

Donald Veshaj dhe Beatrix Ramosaj ditët e fundit janë përfolur për një pëlqim mes tyre, pasi dyshja po qëndrojnë shumë afër njëri- tjetrit në shtëpinë e “Big Brother Vip”.Dyshja janë pothuajse gjithë kohës pranë njëri-tjetrit, duke biseduar e duke u prekur në shenjë flirtimi. Mbrëmjën e djeshme Beatrix dhe Donaldi […]

Ngjarje rend! Shikoni se cfar i benj kesaj 12 vjecare

admin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qendër të Liverpool, ku  një vajë 12-vjeçare është vrarë me thikë nga bashkëmoshatarët e saj.Mediat bëjnë të ditur se e mitura Ava White, u godit për vdekje me thikë në qendër të qytetit, dhe dyshimet kryesore janë se autorët e këtij krimi janë […]

Ish-ministri ndërmerr hapin e radhës

admin

15 ditë pasi Gjykata e Lartë zbardhi vendimin, dosja në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri si dhe ish-zyrtarit të lartë të policisë Jaeld Çela është regjistruar në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar. “Çeshtja ne ngarkim te te pandehurve S.T. dhe J.Ç., eshte derguar nga Gjykata […]

Rudina Hajdari në krye të PD-së!Paralàjmëron….

admin

Shqetēsım pēr Hajdarın, ēshtē rıkthımı ı Partısē Demokratıke nē pushtet, pērtej ınteresave tē kryetarēve tē saj. Ajo tha se Basha dhe Berısha duhet tē largohen pēr t’ı hapur rrugē bashkımıt tē partısē me potencıalet e saj dhe me tē rınjtē. Nga Nju Jorku ı SHBA, ısh-deputetja e PD-sē Rudına Hajdarı, […]

Akti i Fatos Nanos do të ndyshojë rrënjësisht politikën shqiptare: “Historia shkruhet siç them dhe veproj unë, në të kundërtën …”

admin

Partia Socialiste dhe Partia demokratike e kanë qeverisur vendin 30 vitet e fundit. Zhvillimet politike brenda këtyre partive kanë qenë përcaktuese të nivelit të demokracisë në Shqipëri. Në historinë e këtyre tri dekadave do të shohim trashëgiminë nga e shkuara komu.niste dhe përpjekjet e dështuara për votën e lirë brenda […]