Vjen Paralajmërimi I SHBA-se per Berishen Drejt Shpalljes…

admin

Sulmi i dhunshëm ishte një mesazh i Sali Berishës dhe Ilir Metës ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me qëllim për t’i detyruar që t’i nxjerrë nga lista e zezë dhe lista e kandidatëve për sanksione të reja. Sulmi i dhunshëm ishte gjithashtu një mesazh ndaj SPAK, investimi më i […]

Londër, shqiptari digjet brenda shtëpisë së barit

admin

Ermal Qose 35 vjeç,  humbi jetën si pasojë e një zjarri masiv brenda një ferme kanabisi në adresën Southwold Road, E5.Një 33 vjeçar është arrestuar nën akuzën e burgosjes së rreme dhe kultivimit të kanabisit. Ky person po hetohet në gjendje të lirë.Po për këtë ngjarje më 7 Janar është […]

Rama del me komentin qesharak per situaten e PD-SE

admin

Kryeministri Rama tha se është i gatshëm t’i ndihmojë të dyja palët duke i dhënë dy godina.Nëse duan 2 seli përkohësisht t’i ndihmojmë”, tha Rama.Kryeministri nuk ka lënë pa përmendur edhe Ilir Metën Nuk janë 2 por 3, prisni se do të futet dhe i treti në këtë mes”, u […]